Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Białystok, 11-13.09.2015

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Białystok, 11-13.09.2015 r.

W dniach 11-13.2015 r. w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym. To ostatni ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września br. W imprezie mogą startować piętnastoletni i młodsi strzelcy sportowi z makroregionu obejmującego cztery województwa (podlaskie, łódzkie, lubelskie, mazowieckie).

Nasz klub reprezentowało czterech zawodników: 2 karabinierki, 1 karabinier i

1 pistoleciarka. Dla wszystkich z nich był to debiut na imprezie sportowej o tak dużej randze. Mimo początkowej tremy sumiennie przepracowany okres przygotowań przełożył się na realizację zaplanowanych celów szkoleniowych.

Na wyróżnienie zasługuje postawa uczennicy szóstej klasy KSP w Siedlcach Zuzanny Korzeniowskiej. Startowała ona w trzech konkurencjach pistoletowych i uzyskiwała wyniki dające jej za każdym razem trzecią lokatę i brązowy medal. Niestety ze względu na ograniczenia przepisami ostatecznie sklasyfikowano ją jako startującą PK (poza konkurencją). Na szczęście ograniczenie to dotyczy tylko tych zawodów i Zuzia będzie pełnoprawnymi uczestnikiem Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się za dwa tygodnie w Ustce. Ponadto będzie zawodnikiem, który sądząc po wynikach ma realne szanse na awans do finału i udział w walce
o medale

Doskonale spisała się także uczennica drugiej klasy PG 1 w Siedlcach Wiktoria Zdunek, która w konkurencji karabin sportowy 40 strzałów leżąc uzyskała trzeci wynik zawodów (373 pkt.)
i zdobyła brązowy medal.

Wszystkim gratulujemy udanego debiutu i życzymy sukcesów za dwa tygodnie.