W dniach 06-09.11.2014 na obiektach Sekcji Strzeleckiej WKS Śląsk” we Wrocławiu odbyły się Zawody Klasyfikacyjne w strzelaniach pneumatycznych oraz II Memoriał im. Leopolda Kałuży. Siedlecki Klub Strzelectwa Sportowego DRAGON reprezentowało czworo zawodników: dwoje karabinierów i dwie pistoleciarki. Swoim sukcesem może się pochwalić nasza reprezentantka Gabriela Mazurczak, która w zawodach kwalifikacyjnych weszła do finału konkurencji Ppn 40 juniorek ostatecznie zajmując w finale piątą lokatę. Pokonały ją jedynie bardziej utytułowane zawodniczki. Ta sama zawodniczka dzień później w II Memoriale im. Leopolda Kałuży stanęła na najniższym miejscu podium jednocześnie rewanżując się rywalkom za poprzedni dzień zawodów. Pozostali zawodnicy uplasowali się:

Paweł Bakalarski w konkurencji Kpn 60 juniorzy starty zakończył na 23 i 10 miejscu

Dominika Wołosewicz w konkurencji Kpn 40 juniorki była na 33 i 37 miejscu

Natalia Paskudzka w konkurencji Ppn 40 juniorki zajęła 17 i 21 miejsce

Tegoroczne zawody klasyfikacyjne miały szczególna oprawę z powodu uroczystości zakończenia kariery zawodniczej przez mistrzynię olimpijską Renatę Mauer-Różańską, a także w związku z uhonorowaniem młodzieżowej mistrzyni olimpijskiej Agaty Nowak, medalistów mistrzostw świata: Sylwii Bogackiej, Karoliny  Kowalczyk, Pauli Wrońskiej, Łukasza Czapli, Marcina Majki okolicznościowymi wyróżnieniami przez ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata.

Fotorelacja z zawodów poniżej pod linkiem:

Zawody Klasyfikacyjne w strzelaniach pneumatycznych oraz II Memoriał im. Leopolda Kałuży 2014